BD33C0AFP2-CE2
Mfr.Part #
BD33C0AFP2-CE2
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package/Case
Datasheet
BD33C0AFP2-CE2
Description
35V VOLTAGE RESISTANCE 1A, HIGH-
Stock
499
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Control Features :
Enable
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
2.5 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
55dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-263-3F
Voltage - Input (Max) :
26.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V