BD33C0AWFP2-CE2
Mfr.Part #
BD33C0AWFP2-CE2
Datasheet
BD33C0AWFP2-CE2
Description
35V VOLTAGE RESISTANCE 1A, HIGH-
Stock
357
Current - Output :
1A
Current - Quiescent (Iq) :
2.5 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
PSRR :
55dB (120Hz)
Supplier Device Package :
TO-252-5
Voltage - Input (Max) :
26.5V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V