A31CCQ24VDC1D
Mfr.Part #
A31CCQ24VDC1D
Datasheet
A31CCQ24VDC1D
Description
80AMP RELAY AUTOMOTIVE SPDT 1C 2
Stock
93
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
60 A
Features :
Diode
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
75VDC - Max