A31CCQ12VDC2
Mfr.Part #
A31CCQ12VDC2
Datasheet
A31CCQ12VDC2
Description
80AMP HEAVY DUTY RELAY AUTOMOTIV
Stock
191
Coil Current :
150 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
80 A
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
75VDC - Max