J104A2C48VDC.40S
Mfr.Part #
J104A2C48VDC.40S
Datasheet
J104A2C48VDC.40S
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 48V
Stock
998
Coil Current :
8.3 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Rating (Current) :
3 A
Must Operate Voltage :
36 VDC
Must Release Voltage :
4.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max