J104A2C24VDC.55S
Mfr.Part #
J104A2C24VDC.55S
Datasheet
J104A2C24VDC.55S
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V
Stock
152
Coil Current :
22.4 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
3 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max