J1031C24VDC.20S
Mfr.Part #
J1031C24VDC.20S
Datasheet
J1031C24VDC.20S
Description
RELAY UL GEN PURP SPDT 24VDC
Stock
127
Coil Current :
8.3 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
125VAC, 60VDC - Max