J1031C12VDC.20S
Mfr.Part #
J1031C12VDC.20S
Datasheet
J1031C12VDC.20S
Description
RELAY UL GEN PURP SPDT 12VDC
Stock
743
Coil Current :
16.7 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
125VAC, 60VDC - Max