PCB20JB3R00
Mfr.Part #
PCB20JB3R00
Datasheet
PCB20JB3R00
Description
RES 3 OHM 5% 20W AXIAL
Stock
413
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
3 Ohms
Temperature Coefficient :
±800ppm/°C
Tolerance :
±5%