PCB2B10A
Mfr.Part #
PCB2B10A
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package/Case
Datasheet
PCB2B10A
Description
CONN TERM BLK CARD EDGE 10POS
Stock
695
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Terminal Block Adapters
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 10 Pos, 2 Rows
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 10 Pos
Mounting Type :
Board Mounted
Product Status :
Active
Wire Gauge :
12 AWG