PCB20JB8R00
Mfr.Part #
PCB20JB8R00
Datasheet
PCB20JB8R00
Description
RES 8 OHM 5% 20W AXIAL
Stock
596
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
8 Ohms
Temperature Coefficient :
±800ppm/°C
Tolerance :
±5%