201CHB271FCLE
Mfr.Part #
201CHB271FCLE
Manufacturer
EXXELIA Temex
Package/Case
Datasheet
201CHB271FCLE
Description
CAP CER 270PF 200V P100 1111
Stock
490
Manufacturer :
EXXELIA Temex
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
270 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
P100
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V