BN154D0335K--
Mfr.Part #
BN154D0335K--
Datasheet
BN154D0335K--
Description
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC RADIAL
Stock
771
Capacitance :
3.3 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V