BN154D0475K--
Mfr.Part #
BN154D0475K--
Datasheet
BN154D0475K--
Description
CAP FILM 4.7UF 10% 63VDC RADIAL
Stock
306
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V