SMLJ48CA-TP
Mfr.Part #
SMLJ48CA-TP
Datasheet
SMLJ48CA-TP
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Stock
15204
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
38.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V