SMLJ40CA-TP
Mfr.Part #
SMLJ40CA-TP
Datasheet
SMLJ40CA-TP
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Stock
9273
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
46.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V