SMLJ15CA-TP
Mfr.Part #
SMLJ15CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMLJ15CA-TP
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Stock
4916
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
123A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V