MXJBAFC16M0
Mfr.Part #
MXJBAFC16M0
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
MXJBAFC16M0
Description
HC49S 12PF 10/20PPM -20/70C 16M
Stock
1000
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C