AR305C474K4R
Mfr.Part #
AR305C474K4R
Datasheet
AR305C474K4R
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
Stock
928
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V