AR30GC102K4R
Mfr.Part #
AR30GC102K4R
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
AR30GC102K4R
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R RADIAL
Stock
106
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)