C150/450CS
Mfr.Part #
C150/450CS
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package/Case
Datasheet
C150/450CS
Description
RF ANT 162/460MHZ WHIP STR NMO
Stock
447
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
162MHz, 460MHz
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
150MHz ~ 174Mhz, 450MHz ~ 470MHz
Gain :
2dB, 5dB
Ingress Protection :
Mounting Type :
Base Mount
Number of Bands :
2
Power - Max :
Product Status :
Active
Return Loss :
RF Family/Standard :
Termination :
NMO
VSWR :
1.5
Datasheets
C150/450CS
Basic Instructions
    GDT 2 POLE FREE HANGING
    CONN ADAPT PLUG-PLUG UHF
    CONN ADAPT PLUG-JACK BNC 50 OHM