J104D2C24VDC.45S
Mfr.Part #
J104D2C24VDC.45S
Datasheet
J104D2C24VDC.45S
Description
RELAY UL APPROVED GEN PURPOSE DP
Stock
1788
Coil Current :
18.8 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
250VAC, 100VDC - Max