CHF1206CNT500LW
Mfr.Part #
CHF1206CNT500LW
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package/Case
Datasheet
CHF1206CNT500LW
Description
RES SMD 50 OHM 5% 20W 1206
Stock
509
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
RF, High Frequency
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance :
50 Ohms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%