MA501A223JAA
Mfr.Part #
MA501A223JAA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
MA501A223JAA
Description
CAP CER 0.022UF 100V NP0 AXIAL
Stock
160
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.022 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V