MA501C224KAA
Mfr.Part #
MA501C224KAA
Datasheet
MA501C224KAA
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R AXIAL
Stock
665
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V