MA501A273FAA
Mfr.Part #
MA501A273FAA
Datasheet
MA501A273FAA
Description
CAP CER 0.027UF 100V NP0 AXIAL
Stock
379
Capacitance :
0.027 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100V