MA501A333FAA
Mfr.Part #
MA501A333FAA
Datasheet
MA501A333FAA
Description
CAP CER 0.033UF 100V NP0 AXIAL
Stock
446
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100V