MVS3225P241K
Mfr.Part #
MVS3225P241K
Datasheet
MVS3225P241K
Description
VARISTOR 3225 240V 400A 2SMD JLE
Stock
1850
Capacitance @ Frequency :
90 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
9J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
264 V
Varistor Voltage (Min) :
216 V
Varistor Voltage (Typ) :
240 V