MVS3225P270K
Mfr.Part #
MVS3225P270K
Datasheet
MVS3225P270K
Description
VARISTOR 3225 27V 150A 2SMD JLEA
Stock
1280
Capacitance @ Frequency :
1200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
150 A
Energy :
0.9J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V