MVS3225P201K
Mfr.Part #
MVS3225P201K
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
MVS3225P201K
Description
VARISTOR 3225 200V 400A 2SMD JLE
Stock
1380
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
7J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
220 V
Varistor Voltage (Min) :
180 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V