MVS3225P180K
Mfr.Part #
MVS3225P180K
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
MVS3225P180K
Description
VARISTOR 3225 18V 150A 2SMD JLEA
Stock
760
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1750 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
150 A
Energy :
0.6J
Features :
Maximum AC Volts :
11 V
Maximum DC Volts :
14 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
20 V
Varistor Voltage (Min) :
16 V
Varistor Voltage (Typ) :
18 V