MVS3225P271K
Mfr.Part #
MVS3225P271K
Datasheet
MVS3225P271K
Description
VARISTOR 3225 270V 400A 2SMD JLE
Stock
1000
Capacitance @ Frequency :
75 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
9.5J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V