MVR20D102K
Mfr.Part #
MVR20D102K
Datasheet
MVR20D102K
Description
VARISTOR 1000V 6500A 20MM DISC T
Stock
2800
Capacitance @ Frequency :
400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
342J
Features :
Maximum AC Volts :
625 V
Maximum DC Volts :
825 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1100 V
Varistor Voltage (Min) :
900 V
Varistor Voltage (Typ) :
1000 V