MVR20D102K-S
Mfr.Part #
MVR20D102K-S
Datasheet
MVR20D102K-S
Description
VARISTOR 1000V 10000A DISC 20MM
Stock
500
Capacitance @ Frequency :
400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
565J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
625 V
Maximum DC Volts :
825 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1100 V
Varistor Voltage (Min) :
900 V
Varistor Voltage (Typ) :
1000 V