MVR20D122K-S
Mfr.Part #
MVR20D122K-S
Datasheet
MVR20D122K-S
Description
VARISTOR 1200V 10000A DISC 20MM
Stock
302
Capacitance @ Frequency :
350 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
660J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
750 V
Maximum DC Volts :
990 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1320 V
Varistor Voltage (Min) :
1080 V
Varistor Voltage (Typ) :
1200 V