MVR20D151K
Mfr.Part #
MVR20D151K
Datasheet
MVR20D151K
Description
VARISTOR 150V 6500A 20MM DISC TH
Stock
714
Capacitance @ Frequency :
2700 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
70J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V