CHF3020CBF201R
- Mfr.Part #
- CHF3020CBF201R
- Manufacturer
- Bourns, Inc.
- Package/Case
- Datasheet
CHF3020CBF201R
- Description
- RES CHAS MNT 200 OHM 5% 10W
- Stock
- 421
- Quality
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum Oxide
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- RF, High Frequency
- Lead Style :
- Tab
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 10W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 200 Ohms
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±5%