MVS4032P151K
Mfr.Part #
MVS4032P151K
Datasheet
MVS4032P151K
Description
VARISTOR 4032 150V 1200A 2SMD JL
Stock
1600
Capacitance @ Frequency :
260 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
11J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
125 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V