MVS4032P221K
Mfr.Part #
MVS4032P221K
Datasheet
MVS4032P221K
Description
VARISTOR 4032 220V 1200A 2SMD JL
Stock
1250
Capacitance @ Frequency :
180 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
18J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V