MVS4032P121K
Mfr.Part #
MVS4032P121K
Manufacturer
Meritek
Package/Case
Datasheet
MVS4032P121K
Description
VARISTOR 4032 120V 1200A 2SMD JL
Stock
1390
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
430 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
9J
Features :
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V