MVS4032P270K
Mfr.Part #
MVS4032P270K
Datasheet
MVS4032P270K
Description
VARISTOR 4032 27V 300A 2SMD JLEA
Stock
1340
Capacitance @ Frequency :
1900 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
300 A
Energy :
1.6J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
30 V
Varistor Voltage (Min) :
24 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V