MVS4032P181K
Mfr.Part #
MVS4032P181K
Datasheet
MVS4032P181K
Description
VARISTOR 4032 180V 1200A 2SMD JL
Stock
1110
Capacitance @ Frequency :
220 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
13J
Features :
Maximum AC Volts :
115 V
Maximum DC Volts :
150 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V