MVR20D201K-S
Mfr.Part #
MVR20D201K-S
Datasheet
MVR20D201K-S
Description
VARISTOR 200V 10000A DISC 20MM H
Stock
418
Capacitance @ Frequency :
2000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
140J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
225 V
Varistor Voltage (Min) :
185 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V