MVR20D330K-S
Mfr.Part #
MVR20D330K-S
Datasheet
MVR20D330K-S
Description
VARISTOR 33V 3000A DISC 20MM HIG
Stock
671
Capacitance @ Frequency :
11500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3 kA
Energy :
24J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
36 V
Varistor Voltage (Min) :
30 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V