MVR20D271K-S
Mfr.Part #
MVR20D271K-S
Datasheet
MVR20D271K-S
Description
VARISTOR 270V 10000A DISC 20MM H
Stock
377
Capacitance @ Frequency :
1500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
190J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V