MVR20D221K
Mfr.Part #
MVR20D221K
Datasheet
MVR20D221K
Description
VARISTOR 220V 6500A 20MM DISC TH
Stock
197
Capacitance @ Frequency :
1800 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
100J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V