MVR20D390K
- Mfr.Part #
- MVR20D390K
- Datasheet
MVR20D390K
- Description
- VARISTOR 39V 2KA 20MM DISC THRU
- Stock
- 562
- Capacitance @ Frequency :
- 8500 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 2 kA
- Energy :
- 26J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 25 V
- Maximum DC Volts :
- 31 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 43 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 35 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 39 V