MVR20D220K
Mfr.Part #
MVR20D220K
Datasheet
MVR20D220K
Description
VARISTOR 22V 2KA 20MM DISC THRU
Stock
265
Capacitance @ Frequency :
18500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
14J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
26 V
Varistor Voltage (Min) :
19.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V