MVR20D821K
- Mfr.Part #
- MVR20D821K
- Datasheet
MVR20D821K
- Description
- VARISTOR 820V 6500A 20MM DISC TH
- Stock
- 421
- Capacitance @ Frequency :
- 500 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 6.5 kA
- Energy :
- 282J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 510 V
- Maximum DC Volts :
- 670 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 902 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 738 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 820 V