MVR20D911K-S
Mfr.Part #
MVR20D911K-S
Datasheet
MVR20D911K-S
Description
VARISTOR 910V 10000A DISC 20MM H
Stock
294
Capacitance @ Frequency :
440 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
510J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
550 V
Maximum DC Volts :
745 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1001 V
Varistor Voltage (Min) :
819 V
Varistor Voltage (Typ) :
910 V